Ja autobuss ir aprīkots ar drošības jostām, AS CATA aicina pasažierus piesprādzēties - parūpējoties par savu un līdzcilvēku drošību. Mūsdienās drošības jostas ir izstrādātas, domājot par to lietotāju komfortu un labsajūtu, vienlaikus nodrošinot savu funkcionalitāti.
Vēršam uzmanību uz CSDD slēptās kameras eksperimenta video kā panākt, lai autobusu pasažieri piesprādzējas:
Nav noslēpums, ka drošības jostas jālieto un jāpiesprādzējas arī starppilsētu autobusos. Taču izrādās, ka šis fakts joprojām raisa izbrīnu lielai daļai pasažieru, kuri ar autobusu dodas uz kādu no Latvijas pilsētām, secināts CSDD kampaņas “Dzīvības josta” ietvaros veiktajā eksperimentā. Kā apliecina slēptās kameras video, drošības jostas nejauši izvēlētā autobusā nebija lietojis neviens pasažieris. Savukārt pēc atraktīvas CSDD instruktāžas, ko par pārsteigumu pasažieriem veica stjuarte, atgādinot, kur atrodas drošības jostas, kā tās lietot un cik tas ir būtiski dzīvībai, piesprādzējās un droši ceļu turpināja pilnīgi visi autobusā sēdošie.
Vēsturiskas prakses dēļ autobusos piesprādzējas vien retais.
Ja drošības jostu lietošana automašīnās jau kļuvusi par ieradumu, tad starppilsētu autobusos vērojama gluži cita situācija. Visiem autobusiem, kas ražoti pēc 2006. gada, ir jābūt aprīkotiem ar drošības jostām, taču tās izmanto vien retais pasažieris.
Rakstā izmantota informācija no: https://www.csdd.lv/jaunumi/csdd-sleptas-kameras-eksperiments-ka-panakt-lai-autobusu-pasazieri-piespradzejas
AS CATA
15.12.2016.